Никос Коѕијас

Пронајдени се 16 резултати на тема „Никос Коѕијас“
Македонија Политика Балкан

Коѕијас тврди: Со Димитров се договоривме да се ревидираат учебниците по историја во Македонија!

Грчкиот министер за надворешни, Никос Коѕиас, во интервју за грчката национална телевизија ЕРТ, најави дека со неговиот македонски...
ТОП Македонија

Иванов: На меѓусебната доверба најмногу ќе влијае ако Грција ги деблокира евроатлантските процеси на Македонија

Најголемата мерка којашто ќе влијае врз меѓусебната доверба е доколку Грција ги деблокира евроаталнтските процеси на Македонија, истакна...