нова

Пронајдени се 22 резултати на тема „нова“
Македонија

Грчева: Новата влада е инклузивна за поранешните коалициони партнери на Груевски, а строго ексклузивна за луѓе кои ја терале опозициската агенда

Поранешната пратеничка Солза Грчева на гостувањето на Канал 5 изјави дека не верува во инклузивноста на новата влада предводена од...