Општина Велес

Пронајдени се 5 резултати на тема „Општина Велес“
Македонија

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Велес во знак на револт поради притворените пратеници не учествуваше на општинската седница

Советничката група на Коалицијата за подобра Македонија не учествуваше во работата на советот на општина Велес на вчерашната седница. Ваквата...
Македонија

Чадиев: Направете разлика како се живееше во времето кога во Велес СДСМ беше на власт и како е сега со ВМРО- ДПМНЕ

Денеска е последниот ден од изборната кампања за претстојните локални избори. Во изминативе 20-тина денови водевме позитивна кампања....