правосудство

Пронајдени се 12 резултати на тема „правосудство“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Судот мора да суди врз основа на факти и аргументи, а не своите одлуки да ги донесува под притисок на власта

Мерката притвор е злоупотребена. Невини глумци, режисери, пратеници, граѓани се држат во притвор во катастрофални услови, велат од...
Македонија Политика

Александрова: СЈО и СДСМ вршат притисоци незаконските снимени и монтирани разговори да бидат прифатени како доказ во политичкиот мотивиран прогон

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е институција која работи за премиерот Зоран Заев и неговата СДСМ, и има цел да го го легализираат...