предлог закон за јазици

Пронајдени се 4 резултати на тема „предлог закон за јазици“
Македонија

Македонски манифест и СМК: Предлог-законот за употреба на јазиците е антиуставен, мора да се повлече од собраниска процедура

Иницијативата Македонски манифест и Светскиот македонски конгрес (СМК) го отфрлаат донесувањето на предлог-законот за употреба на...