промена-на-името

Пронајдени се 15 резултати на тема „промена-на-името“
Македонија

(ВИДЕО) Заев им се додворува на грчките националисти оти со смената на македонскиот Устав се гарантираат грчките интереси

Премиерот Зоран Заев, во интервју за грчката национална телевизија ЕRТ вели дека во текот на преговарањето се трудел да допре до грчките...
Македонија

Апасиев: Дел од „професионалните” новинари кои убедуваат да се смени името, добиваат илјадници евра хонорар месечно

Професорот и член на раководството на партијата Левица, Димитар Апасиев, вели дека професионални новинари добивале огромни хонорари...
Македонија

Секоја промена на името на државата Македонија и идентитетот на македонската нација ќе го загрози идентитетот на Македонците во целиот свет

Македонско друштво „Илинден” со седиште во Тирана и огранок за Голо Брдо, преку соопштение, најостро се спротивставува на потпишување...