проширување

Пронајдени се 9 резултати на тема „проширување“
Македонија Политика

Бесими: Важно е Европското Проширување на Западен Балкан да биде на агендата на следниот претседавач со ЕУ

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања Фатмир Бесими денеска оствари средба со заменик министерот за надворешни...