протест вмро-дпмне

Пронајдени се 44 резултати на тема „протест вмро-дпмне“
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ дури и кога е во опозиција работи повеќе од властa, доказ за тоа е Јанчев кој создава во Кавадарци

 ВМРО-ДПМНЕ дури и кога е во опозиција повеќе работи од овие кои се власт со сите свои министерства. Доказ за тоа е Митко Јанчев, кој...
Македонија

Пенкало не се бакнува, се бакнува името на сопствената земја – таа што те одгледала и ја водиш како премиер, но уште не за долго

Еден политичар кој за себе говореше дека бил изгубен во времето и ќе го барал семето, молејќи да не му ја чепкаме гитарата и жиците од...
Македонија

Андонов: Си имаме работа со хунта која е подготвена и полицијата да ја злоупотреби против сопствениот народ

На протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда денеска пред граѓаните се обрати Оливер Андонов. Тој кажа дека...
Македонија

Јаковлевски: Тоа што патриоти се во затвор, а убијците од Смилковско на слобода е цинична и селективна правда на хунтата на власт

На протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда во вторникот вечерта, пред граѓаните се обрати Мане Јаковлевски....
Македонија

Данев до судиите: Донесете праведни и човечни одлуки, а не политички инструирани донесени некаде надвор од судовите

Пред граѓаните собрани на протестот организиран од ВМРО-ДПМНЕ пред истражниот затвор во Шуто Оризари се обрати Драган Данев. Тој кажа...