протест

Пронајдени се 106 резултати на тема „протест“
Македонија

Николоски: Овие собири многу им значат на притворените и нивните семејства, затоа уште помасовно да ги поддржиме

На денешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Министерството за правда пред граѓаните се обрати Александар Николоски. Тој повика на голем...
Македонија Политика

Мицевски: СДС да ги увиди своите грешки и да почне соодветно да го спроведува Законот, а не да прави класичен политички прогон

Повеќе од две недели се собираме овде на мирен и достоинствен начин да ја изразиме поддршката за неправилно обвинетите и приведени...