радмила шекеринска

Пронајдени се 65 резултати на тема „радмила шекеринска“
Македонија

Арсовски: Додека војниците работат во мизерни услови, Шекеринска доделува 400.000 денари на невладина која ја управува Шапуриќ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, во четвртокот на една од трите последователни прес-конференции на опозициската партија, истакна...
Македонија

Шекеринска и Заев целосно неподготвени и збунети на лидерската средба, немале одговор на ниту едно прашање

Целосно неподготвени се појавиле на лидерската средба, двајцата први луѓе на СДСМ, Зоран Заев и Радмила Шекеринска, дознава неофицијално...