Реџеп Тајип Ердоган

Пронајдени се 34 резултати на тема „Реџеп Тајип Ердоган“
Македонија

Ердоган по средбата со Иванов: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставното име на Македонија

Ние сме први што го признавме уставното име на Република Македонија. Она што го мислевме тогаш, го мислиме и сега. Ние не мрдаме ни лево...