С-400

Пронајдени се 10 резултати на тема „С-400“
Балкан

Турција и Русија го потпишаа договорот за гасоводот, Анкара размислува за руски борбени авиони наместо американски

Рускиот енергентски гигант „Газпром“ во саботата вечерта објави дека го потпишал протоколот со турската влада за планираниот гасовод,...