САД

Пронајдени се 506 резултати на тема „САД“
Свет

Пред средбата Меркел – Путин германска парламентарка вели дека САД стравуваат од соработката меѓу двете земји

Германската канцеларка Ангела Меркел во сабота ќе му биде домаќин на рускиот претседател Владимир Путин, потврди во понеделникот потпаролот...