санкции Северна Кореја

Пронајдени се 6 резултати на тема „санкции Северна Кореја“
Свет

Советот за безбедност на ОН едногласно усвои нови санкции за Северна Кореја, САД направија значителни отстапки

Советот за безбеднос при Обединетите нации во понеделнкот едногласно ги усвои новите санкци против Северна Кореја по нејзиниот шести...