СДСМ

Пронајдени се 884 резултати на тема „СДСМ“
Македонија

Костовски: Граѓаните и државата се жртва на обврските на СДСМ кон оние кои спротивно на волјата на народот ги донесоа на власт

СДСМ го злоупотреби европското знаменце за наметнување и гласање на закон за двојазичност. СДС ги излажа македонските граѓани и ги...
Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Заложбите на владата за наводни слободни медиуми се лажни, тие се уценети и притиснати

Протоколарните заложби за слободни медиуми на владата и Роберт Поповски се лажни. Медиумите и газдите на медиумите се уценети и притиснати...
Македонија

Заев треба да се извини пред сите нас кои го донесовме на власт, а ние да се извиниме за грешката што ја напрвивме

Лошите политики на Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев наидува на остри критики и кај оние кои токму го донесоа Заев на власт. Имено...