северна кореја

Пронајдени се 133 резултати на тема „северна кореја“
Свет

Севернокорејски хакери украле јужнокорејско-американски планови за уништување на раководството на Северна Кореја

Севернокорејски хакери украле големо количество доверливи воени документи вклучително јужнокорејско-американски планови за уништување...