шмит

Пронајдени се 4 резултати на тема „шмит“
Македонија

Конгресменот Смит инсистира на истрага за амбасадорот Бејли: Имаме извори кои покажуваат застранување и поддршка на леви групи

Свиркачот од Македонија ни обезбеди некои вознемирувачки информации дека амбасадата во Скопје поддржувала крајно левичарски веб сајтови...
Македонија

Смит: Со пари на американски граѓани Сорос финансира поранешни комунисти за да сруши демократски избрана власт во Македонија

„Американците ќе бидат шокирани кога ќе дознаат дека Сорос во соработка со американската Влада преку УСАИД финансирал левичарски...