спикер

Пронајдени се 4 резултати на тема „спикер“
ТОП

Членови од Уставот, Законот и Деловникот за Собрание прекршени при обидот за избор на Талат Џафери за собраниски спикер

Нелегитимниот и насилен обид за избор на Талат Џафери за претседател во Собранието од страна на СДСМ во четвртокот попладнето грубо...
Македонија

„За заедничка Македонија“ бара идниот претседател на Собранието да се откаже од тиранската платформа

Претседателот на Собранието ќе може да биде претседател само ако се откаже од тиранската платформа, кажа Богдан Илиевски, еден од организаторите...