судство

Пронајдени се 22 резултати на тема „судство“
Македонија

Маневски: Секојдневно се организира судење за раководството на ВМРО-ДПМНЕ, а за Заев веќе 20 пати се одложува

Поранешниот министер за правда Михајло Маневски во емисијата „Алфаскоп“ истакна дека владата на СДСМ каде што некои ја нарекуваат...
Македонија

И институтот „Павел Шатев“ ќе прави список на судии кои ќе подлегнат на странски или домашен притисок и ќе се залага за нивно санкционирање

Институтот „Павел Шатев“ најави во четвртокот дека ќе состави список доколку некој судија подлегне на странски или домашен притисок...
ТОП Македонија Политика

Мицковски: СДСМ сака целосна партиска контрола на судството, ВМРО-ДПМНЕ тоа нема да го дозволи ова

За победелник е најавена посета на Македонија на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, со кој средба ќе има и раководството на ВМРО-ДПМНЕ...
Политика

ВМРО-ДПМНЕ апелира професионалците и во судската и во обвинителската фела да не подлегнуваат на притисоците и заканите од СДСМ

Владата на Зоран Заев не е реформска туку антиреформска, а нејзините први чекори не се нови проекти и реформи, туку најави за уривања,...