васко ефтов

Пронајдени се 15 резултати на тема „васко ефтов“
Сите - Македонија Македонија Политика

Нетранспарентни вработувања во СЈО: Фалењето на Катица – гаранција за сигурно работно место

Не стивнуваат реакциите во јавноста за последните вработувања во Специјалното јавно обвинителство. Универзитетски професори, аналитичари,...
Македонија

„Во Центар“: На Срѓа Поповиќ му е забранет влез во Русија и Белорусија, затоа што се бави со рушење на легално избрани влади

Поранешната организација ОТПОР која го рушеше Слободан Милошевиќ, сега прерасна во организација КАНВАС. Новинарот Васко Ефтов во последното...
ТОП Македонија

Ефтов: Меѓународната заедница по секоја цена ќе спречи избори на 5 јуни за да оневозможи убедлива победа на Груевски

По големата победа на Алексадар Вучиќ на изборите на 24 април беше сосема јасно дека меѓународната заедница нема да дозволи или ќе се...