венко филипче

Пронајдени се 17 резултати на тема „венко филипче“
Македонија

Лекарите до Филипче: Или подобрете ги условите за работа или ќе гледаме како заминуваат доктори од државава

Заминувањето на лекарите од државава што води кон тоа да немаат каде да одат граѓаните на лекар очигледно не ги засега надлежните. Откако...
Македонија

Новиот министер Филипче најавува е-здравство, поскапи дежурства и спречување на кризите со лекови (ВИДЕО)

Електронски здравствен систем, интегрирање на клиники, спречување на кризите со недостаток на лекови, едукација на лекарите, зголемување...