врмо-дпмне

Пронајдени се 14 резултати на тема „врмо-дпмне“
Македонија

Груевски: Режим е кога се одредува притвор за пратеничка зашто се гушнала со сопругот кога влегол во Собрание

Тоа што се случи вчера е тежок преседан, тоа е ужас, тоа е режим. Тоа е нешто што го нема во демократски држави, тоа е уривање на демократијата,...
Македонија Политика

ВМРО-ДПМНЕ: Со парите кои СДСМ ги подигна можеше да изгради околу 22.000 социјални станови за граѓаните

Еден метар квадратен за изградба на социјален стан чини околу 300 евра. За изминативе три месеци СДС од девизните резерви и од распишаните...
ТОП Македонија

Груевски: ВМРО е жива, работиме со полна пареа, добро знаеме како од опозиција да се вратиме повторно на власт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, во интервју за ТВ Нова, кажа дека партијата знаела како е да се биде во опозиција, но и дека знае...
Македонија Политика

Димовски: Ако СДСМ не успее да добие глас повеќе од ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори, го губи легитимитетот

Пратеникот Илија Димовски во гостувањето во „Само вистина“ на Канал 5 телевизија говореше и за локалните избори кои треба да се одржат...
Македонија Политика

Александрова: Владата на СДСМ продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри

Владата на СДСМ продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри, на незаконски и шверцерски начин Влада...