земјоделство

Пронајдени се 42 резултати на тема „земјоделство“
Македонија Политика

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците на СДСМ повторно ги изневерија и разочараа сите земјоделци во Македонија

Пратениците на СДСМ денеска повторно ги изневерија и разочараа сите земјоделци во Република Македонија. Парламентарното мнозинство...
Политика Економија

Костадиновски: Проектите кои ВМРО-ДПМНЕ ги направи за земјоделците решија многу проблеми и донесоа подобар живот за нив

На панел дискусијата „ВМРО-ДПМНЕ го унапредуваше земјоделието, СДСМ го уназадува“ во средата Ванчо Костадиновски говореше за помошта...
Македонија

Тренов: Негрижата за земјоделците,Николовски се обидува да ја покрие обвинувајќи ме мене за неисплата на субвенциите за тутунарите

Гледам дека новиот министер за земјоделство негрижата за земјоделците и не носење на одлука за 100 процентно обештетување на земјодеците...