Зоран Шапуриќ

Пронајдени се 6 резултати на тема „Зоран Шапуриќ“
Македонија

Арсовски: Молкот на Шекеринска и нервозата кај Шапуриќ покажуваат дека се фатени живи како си префрлаат народни пари

Молкот кај Шекеринска и нервозата и нетрпението кај Шапуриќ покажуваат дека се фатени живи како си префрлаат народни пари меѓусебе,...
Македонија

Арсовски: Додека војниците работат во мизерни услови, Шекеринска доделува 400.000 денари на невладина која ја управува Шапуриќ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, во четвртокот на една од трите последователни прес-конференции на опозициската партија, истакна...