зоран заев

Пронајдени се 377 резултати на тема „зоран заев“
Македонија

Заев: Три позиции се веќе отстранети во преговарачкиот процес, по договорот ќе се оди на референдум

Три од седум позиции во преговарачкиот процес за името со Грција се веќе отстранети, изјави во средата премеирот Зоран Заев, ден по седумчасовната...
Македонија

Владата тврди дека македонската јавност е целосно информирана, наоѓање заемно прифатливо решение е можно

На билатералната средба меѓу премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас на Економскиот форум во Давос, прв пат после две децении се откочија...