среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 46

Темелковски: Тиранаската платформа е апокалиптична за Македонија

kavadarci

Поврзани вести

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва организираше протестен марш во Кавадарци каде пред присутните се обрати актерот Петар Темелковски.

Тој ја нарече платформата од Тирана апокалиптична за Македонија, а националниот код на Македонците, како што рече, е во Светото писмо и Библијата.

– Никогаш не и се израдувавме на татковината. Со едната рака ја оравме, а со другата ја браневме. Прекрасно е и од Бога благословено да си Македонец. Македонија е икона на Балканот, рече Темелковски.

Најчитани вести