вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 21

Температурата ќе се искачи до 23 степени

soncevo-10-17068

Поврзани вести

Според прогнозите на метеоролозите температурата денес ќе се искачи до 23 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до повремено засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната  од 17 до 23 степени.

Температурата ќе се искачи до 23 степени

Температурата ќе се искачи до 23 степени

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до повремено засилен јужен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 21 степен.

До среда стабилно и топло време

До среда ќе се задржи стабилно и топло за овој период од годината со умерен до повремено засилен јужен ветер.

Во четврток ќе има повремени врнежи од дожд, а дневната температура на воздухот ќе се спушти за околу пет степени.

Најчитани вести