Македонија

Пад на температурите, облачно и ветровито време

Пад на температурите, облачно и ветровито време

Пад на температурите, облачно и ветровито време не очекува денес.

Облачно и ветровито со повремени врнежи од дожд

Претежно облачно и ветровито и многу посвежо време не очекува во текот на денешниот ден. Повремени врнежи од дожд проследени со ретки грмежи ќе има особено во источните и јужните делови од земјата.

Пад на температурите, облачно и ветровито време
Пад на температурите, облачно и ветровито време

Ќе дува умерен до засилен северен и северозападен ветар, особено на Запад и во орниот тек на Повардарието. Температурата ќе се движи од 16 до 24 степени.

Во Скопје и околината слично време

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 23 степени.