петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Температурите ќе растат во наредните денови

soncevo1

Поврзани вести

Денеска не очекува сончево време со мала локална облачност и со слаб северен ветер,  а температурата ќе се движи од 22 до 32 степени.

УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево со температура од 15 до 30 степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала облачност. Температурите ќе бидат во пораст, а само во четврток во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотрајна локална нестабилност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести