понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Температурите паѓаат под нулата

studeno vreme

Поврзани вести

Утре во земјава не очекува променливо облачно време со умерен и засилен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, кои на повеќето места ќе бидат под нулата.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и температура до 10 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести