среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тенкови на помош на завеаните кај Зрењанин

Sneg-na-putu-5

Поврзани вести

Секторот за вонредни ситуации на Србија побарал помош во Војската на Србија за евакуација на педесетина возила кои се завеани во близина на Зрењанин.

Директорот на Секторот, Горан Николиќ вели дека очекува брза реакција од Војската која со своите тенкови би можела да ги разбие снежните наноси бидејќи претпријатијата за одржување на патиштата иако ја ангажирале сета расположлива механизација досега не успеале да се пробијат од некои од завеаните возила.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести