сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 10

Теодосиќ се сели од Москва во Лос Анџелес

MILOS_TEODOSIC

Поврзани вести

Кошаркарскиот репрезентативец на Србија Милош Теодосиќ во следните две години ќе го носи дресот на Лос Анџелес Клиперс, така конечно еден од најдобрите европски кошаркари конечно ќе облече дрес на еден НБА тим.

Теодосиќ последните сезони играше за ЦСКА Москва и со оваа екипа ги освои сите титули на европскиот континент, вклучително и шампионската.

За двегодишниот договор со ЛА Клиперс ќе заработи 12,3 милиони долари.

Со репрезентацијата на Србија има освоено три сребрени медали: еден на Олимписките игри во Рио (2016); еден на Светското првенство во Шпанија (2014) и еден на Европското првенство во Полска (2009).

Најчитани вести