четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Тепачка меѓу малолетници, некои завршиле на Ургентен

Policija2-4-

Поврзани вести

Синоќа околу 20,00 часот, во Скопје на бул. „Кузман Јосифовски Питу“ настанала тепачка во која З.А.(24), Р.П.(20), Ф.М.(18), М.И.(18), Ј.Б.(18), сите од с.Батинци, скопско од една страна и од друга страна М.А.(16), С.Џ.(15), Џ.Ј.(18) и десет годишен малолетник сите од с.Катланово, скопско.

Во тепачката тешки телесни повреди му се нанесени на десет годишниот малолетник, додека на Ф.М., Р.П. и З.А. им се нанесени телесни повреди и на сите им е укажана лекарска помош во Ургентен центар Скопје. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести