недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тепачка меѓу мигранти, еден завршил во болница

tepacka1-7-

Поврзани вести

Во атарот на село Табановце, Кумановско во близина на железничкиот премин „Табановце“, синоќа, во 01. 15 часот по полноќ, по предходна меѓусебна расправија помеѓу мигранти, 24-годишен Сириец добил убоди од нож во ногата. Тој бил префрлен во кумановската болница.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести