недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тепачка поради нерасчистени имотно-правни односи во Куманово

tepackaslik (1)

Последни вести

Околу 17,00 часот вчера во Куманово на ул.„Мирче Ацев“, во двор од куќа сопственост на Д.Ф.(51), лицето К.Н.(62) од Куманово поради нерасчистени имотно-правни односи физички бил нападнат од страна на Д.Ф.

Истиот со метален профил го удрил К.Н. во пределот на главата и откако тој паднал на земја продолжил да го удира со раце и дрво во пределот на главата и телото, нанесувајќи му телесни повреди.

Оштетениот е пренесен во Медицински центар Куманово, додека сторителот е приведен во СВР Куманово и против истиот по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Најчитани вести