петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тепачка во автобус на ЈСП

avtobus-dvokaten

Последни вести

Доцна синоќа во 02,00 часот во Скопје, во автобус на ЈСП бр.57 кој сообраќа на релација Центар-Радишани, без повод и причина од страна на неколку лица физички бил нападнат К.К.(17) од Скопје.

Екипите на Министерството за внатрепни работи преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести