Македонија,Крими хроника

Тепачка во автобус на ЈСП

Тепачка во автобус на ЈСП

Доцна синоќа во 02,00 часот во Скопје, во автобус на ЈСП бр.57 кој сообраќа на релација Центар-Радишани, без повод и причина од страна на неколку лица физички бил нападнат К.К.(17) од Скопје.

Екипите на Министерството за внатрепни работи преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.