четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тепачка во „Бакарди“, петмина пренесени во гостиварската болница

policija

Последни вести

Во Гостивар, во УО„Бакарди“,  околу 3.25 часот по полноќ, се случила тепачка помеѓу повеќе лица. С.М.(1984) од село Неготино-Општина Врапчиште, извадил гасен пиштол, но не го употребил. Во тепачката повредени се пет лица, кои што се пренесени во КБ-Гостивар за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести