Крими хроника

Тепачка во „Бакарди“, петмина пренесени во гостиварската болница

Тепачка во „Бакарди“, петмина пренесени во гостиварската болница

Во Гостивар, во УО„Бакарди“,  околу 3.25 часот по полноќ, се случила тепачка помеѓу повеќе лица. С.М.(1984) од село Неготино-Општина Врапчиште, извадил гасен пиштол, но не го употребил. Во тепачката повредени се пет лица, кои што се пренесени во КБ-Гостивар за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот