вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тепачка во Брвеница, едно лице повредено

tupanica

Поврзани вести

Денеска во улостиелскиот објект „Булевар“ кој се наоѓа во селото Брвеница во Тетово, настанала расправија меѓу Н.К. (32) од селото Долно Средларце и С.Д. (22) од Германија. Во расправијата се приклучил и И.Ј. (37), исто така од селото Долно Седларце.

За време на расправијата, дошло и до физичка пресметка меѓу Н.К и И.Ј. во која Н.К бил повреден со остар предмет во градите.

Н.К. е пренесен ви Клиничкиот центар во Тетово, а поради сериозноста на повредите бил пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести