сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Тепачка во кафеана во Кичево

tepacka1

Последни вести

Влера околу 19,45 часот во Кичево на ул.„Б.Ослободување“, во угостителски објект, при расправија помеѓу С.А.(33) и Ш.А.(30) двајцата од Кичево, дошло до тепачка во која лицата со тупаници си размениле по неколку удари во пределот на главите и телата и во еден момент Ш.А. со нож му нанел на С.А. убодна рана.

С.А. е пренесен во МЦ-Кичево. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести