петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тепачка во Скопје: Две групи млади лица си ги одмерувале силите

Масовна тепачка на повеќе млади лица во Скопје

policija-500

Поврзани вести

Осум лица на возраст од 15 до 23 години учествувале во тепачка, по што недоразбирањата ги решавале со удари.

Според информации на Министерството за внатрешни работи, вчера околу 13,15 часот на булеварот Кузман Јосифовски Питу се степале 18-годишните К.Р. и Ф.С како и 23-годишниот Љ.Ш. сите од селото Елово, од една страна, и 15-годишниот Д.А., една година постариот А.З., 17-годишниот Ј.А, од селото Драживоло, како и 20-годишниот И.Ш од селото Елово и 22-годишниот И.К од селото Пагаруш, од друга страна, разменувајќи си удари со тупаници во пределот на главите и телото.

Во тепачката со остар предмет на Ф.С. му е нанесена расекотина.

Полицијата работи на целосно документирање на случајот, по што ќе следат соодветни кривични.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести