петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тепачка во Скопје, едниот завршил со скршеница на черепот

tepacka500

Последни вести

Скопјанец се здобил со тешки повреди во тепачка која се случила завчера на булеварот Мајка Тереза, поранешна Водњанска.

Прво, настанала вербална расправија, а потоа и тепачка помеѓу Д.Ш.(52)  и Е.С.(49), двајцата од Скопје, во која си размениле по неколку удари со боксови и употребиле тврди предмети, притоа придонесувајќи си видливи повреди, по што Д.Ш. од здобиените повреди паднал во бессознание. Истиот, со возило на брза помош е пренесен во Ургентен центар каде му се констатирана тешка телесна повреда-фрактура на череп и е задржан за понатамошно лекување, додека Е.С. е приведен во ПС Центар.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести