среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тепачка во тетовско, играл и пиштол

tepacka

Поврзани вести

Тепачка во која заиграл и пиштол се случила вчера во селото Долно Седларце, тетовско.

Во тепачката на која и претходела вербална расправија учествувале Д.Ј. (41) од село Брвеница и дваесет и седумгодипниот А.Ѓ. Д.Ј. испукал неколку куршуми кон А.Ѓ., но не го погодил.

На местото се пронајдени неколку чаури. Вчеравечер Д.Ј. сам се пријавил во полициска станица во Тетово каде пријавил физички напад од страна на А.Ѓ.,  извршено му е алкотестирање и утврдено е 0,74% алкохол во крвта.

Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести