четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тепачка во украинскиот парламент

Пратеникот Левиченко од Партијата на регионите протестирал велејќи дека „Украинци ќе убиваат Украинци“.

ukraina-parlament500

Последни вести

Од истокот на Украина борбите се префрлија во Врховната рада. Тепачката почна на седницата за дополнителна мобилизација на украинската војска.

Пратеникот Левиченко од Партијата на регионите протестирал велејќи дека „Украинци ќе убиваат Украинци“.

Пратеникот Мирошиченко од крајнодесничарската Слобода почнал да го турка по што настанал општ неред. Спикерот Турчинов од седницата го отстранил Левиченко иако тој протестирал против воените дејствија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести