петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Тепачка и пукање во тетовска кафеана, пет лица повредени, две на Ургентен

Пет лица завршија во болница откако биле нападнати додека си седеле во кафеана.

urgenten

Поврзани вести

Пет лица се повредени, од кои две завршиле на Ургентен откако биле нападнати додека седеле во кафеана во тетовоското село Жеровјане.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, денеска, околу пет часот утрината, пет лица биле нападнати додека седеле во кафеаната „Ловец“ во тетовското село Жеровјане.

Одненаш три лица влегле во објектот, почнале физички да ги напаѓаат, а потоа отвориле и оган врз нив.

На сите петмина повредени им е укажана им е лекарска помош во Медицинси центар Гостивар, каде тројца се задржани на понатамошно лекување, а две лица, поради сериозноста на повредите се префрлени во Ургентен центар Скопје.

 

Полицијата превзема мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести