Крими хроника

Тепачка на булеварот Борис Трајковски, едно лице на Ургентен

Тепачка на булеварот Борис Трајковски, едно лице на Ургентен
Вчера околу 00:50 часот во Скопје на булeвар Борис Трајковски лицата Д.И. (41) и Д.С.(25), двајцата од Скопје, физички го нападнале А.Б. (41) исто така од Скопје.

Кога А.Б отишол кај Д.И. со намера да разговара и побарал помош, Д.И. ја затворил вратата, при што го искршил стаклото од истата. После тоа А.Б. си заминал, но лицата Д.И. и Д.С. почнале да го бркаат и на булевар Борис Трајковски го стигнале и почнале да го удираат со раце и метален предмет, нанесувајќи му видливи повреди во вид на црвенило и исекотини на носот, информираат од МВР.

А.Б. бил однесен во Ургентен центар каде му биле констатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.