петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Тер Стеге и официјално наследник на Виктор Валдез

Клупските челници на Барса најпосле го договориле веќе најавениот трансфер на првиот голман на германскиот бундеслигаш Борусија од Менхенгладбах, Марк Андре тер Стеге.

ter stege

Поврзани вести

Познатиот шпански весник, „Ел Мундо Депортиво”, кој важи за многу близок до каталонскиот гигант Барселона, пред неколку часа ја пласираше информацијата дека клупските челници на Барса најпосле го договориле веќе најавениот трансфер на првиот голман на германскиот бундеслигаш Борусија од Менхенгладбах, Марк Андре тер Стеге.

Двата клуба постигнале договор околу побараното обештетување од 10 мил. евра, но Тер Стеге најверојатно ќе остане во редовите на Борусија во следните шест месеци, но сега како позајмен фудбалер.

Младионскиот репрезентативец на Германија треба да потпише 5-годишен договор со актуелниот шампион на Шпанија, а таквиот договор му гарантира годишна заработувачка од најмалку три милиони евра.

Освен Барса, голем интерес за 21-годишниот голман, покажаа и челниците на Арсенал и на Јувентус.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести