вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тери доби неморална понуда од челниците на Галатасарај

jon teri

Поврзани вести

Амбициозните сопствеици на актуелониот шампион на Турција, тимот на Галатасарај, и понатаму не се откажуваат од немарата да ги осигураат услугите на капитенот на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Џон Тери.

Освен што се подготвени да платат околу 10 мил. евра за обештетувањето на искусниот централен дефанзивец, челниците на гигантот од Истанбул се подготвени на Тери да му понудат и годишна заработувачка од најмалку 7.5 мил. евра.

Новиот тренер на “црвено-жолтите”, трофејниот италијански стручњак веќе има изјавено дека Тери е во групата на најдобри дефанзивци на денешницата и дека нема таков клуб кој не би посакал на располагање да ги има услугите на поранешниот репрезентативец на Англија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести