вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Терористи киднапирале тројца Израелци

Младите момчиња исчезнале во четвртокот навечер додека стопирале автомобили во насока кон Ерусалим, а се наоѓале во близина на палестинските градови Витлеем и Хеброн.

mkd-131406

Последни вести

Терористичка организација киднапирала тројца млади Израелци пред 48 часа, изјавил синоќа  израелскиот премиер Бенџамин Нетањаху, кој за овој настан го смета за одговорен претседателот Махмуд Абас.

„Нашите млади момчиња ги киднапирала терористича организација, во тоа нема сомнеж“, изјавил Нетањаху во кратката изјава за радио и телевизија.

Младите момчиња исчезнале во четвртокот навечер додека стопирале автомобили во насока кон Ерусалим, а се наоѓале во близина на палестинските градови Витлеем и Хеброн.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести