вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Терористи меѓу сириските бегалци во Бугарија

homs-28-mart1-600x280

Поврзани вести

Меѓу сириските бегалци во Бугарија има и терористи.

Боаз Ганор, директорот на израелскиот Специјализиран институт за анти-тероризам во Херц, во Варна предупреди дека групата е од таканаречените „хибридни челии“, кои можат да чекаат со години додека им се  нареди да извршат атентат или да се вклучат во некаква акција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести