понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Терористички напад во Зворник, двајца убиени

Таксист силувал девојка, а нејзиното момче го заклучил во возилото

Таксист силувал девојка, а нејзиното момче го заклучил во возилото

Последни вести

Напаѓачот на полициската станица во Зворник, БиХ, кој уби еден и рани двајца полицајци е убиен.

Вооружениот напаѓач вечерва околу  19 часот влетал во полициската станица викајќи „Алаху егбер“, а во нападот е убиен еден полицаец, а двајца се повредени, посочуваат од полициската станица Бјелина. Мотивите за нападот не се познати.

За сега, не се познати мотивите за нападот.

Најчитани вести